GazeteZ

Finansal İstikrar Komitesi’nin 6. toplantısı Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığında gerçekleştirildi.

Finansal İstikrar Komitesi’nin ardından verilen bilgiye göre, Finansal İstikrar Komitesi’nin toplantısında TROY’un yurt içi ve yurt dışında yaygınlaştırılması adına bir yol haritasının oluşturulması kararlaştırıldı.

Çalışma grubu oluşturulacak

Komite, bu amaçla ilgili paydaşların dahil olduğu bir çalışma grubunun oluşturulması ve gerekli adımların ivedilikle atılması kararını aldı.

Yeni adımlar görüşüldü

Toplantıya ilişkin yapılan açıklamada toplantıda, küresel ve yerel makroekonomik gelişmeler ile önceki dönemde atılan politika adımları, Türkiye finansal sistemine olan etkileri bağlamında irdelenmiş ve Türkiye Ekonomi Modeli ile elde edilen kazanımların devam edebilmesi adına yeni adımların istişare edildiği belirtildi.


“Türkiye Ekonomi Modeli güçlü şekilde devam edilecek”

Yapılan açıklamaya göre, Türkiye Ekonomi Modeli çerçevesinde etkin bir şekilde uygulanan selektif kredi politikasının yakalanan ivmeye önemli bir katkı sağladığı gözlemlenmiş ve bu politikanın güçlü bir şekilde devam ettirilmesine karar verildi.

Ayrıca “Türkiye’nin Ödeme Sistemi-TROY’un” yurt içi ve yurt dışında yaygınlaştırılması adına bir yol haritasının oluşturulmasında mutabık kalan Komite, bu amaçla ilgili paydaşların dâhil olduğu bir çalışma grubunun oluşturulması ve gerekli adımların ivedilikle atılması kararını aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir