GazeteZ

Menajer Erkut Söğüt, önemli açıklamalar yaptı. Söğüt, Arda Güler’in geleceği hakkında konuştu.

Mesut Özil ve Kerem Aktürkoğlu gibi isimlerin temsilciliğini yapan avukat Erkut Söğüt, Aktürkoğlu’nun Atletico Madrid hakkında çıkan transfer haberleri ve Mesut Özil’in son durumu hakkında  Radyo Spor’a açıklamalarda bulundu.

“Mesut ailesiyle Türkiye’de çok mutlu”

Radyospor’da canlı yayın konuğu olan Söğüt, “Mesut Özil’den çok benim Mesut’un MLS’de oynaması şeklinde bir hayalim vardı. Ama o Türkiye’yi tercih etti. Tabii ki saygı duyuyorum. Bizim görevimiz doğru alternatifler yaratmak. Mesut, ailesiyle Türkiye’de çok mutlu… MLS’e Messi, Ronaldo ayarında oyuncular dışında 30 yaşını geçmiş oyuncu transfer edilmiyor. Genelde 22 yaş oyuncu arıyorlar.” dedi.

“Beşiktaş , Galatasaray ve Trabzonspor’da oynamaz”

Mesut Özil’in sakatlığı ile ilgili olarak ise Söğüt, “Mesut başarılı bir ameliyat geçirdi. Tam olarak iyileştiğinde sahalara dönecek. Futbolu bırakması söz konusu değil. Zaten böyle bir kararı olsa, bunu kendisi açıklar. Kimseye bırakmaz. Mesut’un Fenerbahçe’den sonra Başakşehir’e neden gittiğini açıkladı; ama büyük takımlar söz konusu olunca ‘Fenerbahçe’den başka takımda oynamam’ dedi. Beşiktaş , Galatasaray ve Trabzonspor’da oynamaz.” şeklinde konuştu.

“Ajax onu alır, onu oynatır ve 100 milyon dolara satar”

Erkut Söğüt, Fenerbahçeli Arda Güler ile ilgili de çarpıcı açıklamalar yaptı: ”Arda Güler’i takip ediyorum. Neden oynatılmıyor diye soruyorum. Avrupa’da 17 yaşındaki en iyi 3 futbolcudan bir tanesi… Bunu Almanya, Hollanda ve Avrupa’nın pek çok ülkesindeki futbol otoritesi kabul etmiş durumda. Arda Güler, bugün Portekiz’de olsaydı Benfica’da, Sporting Lizbon’da, Almanya’da Borussia Dortmund’ta yüzde yüz 11’de oynardı. Nuri Şahin 16 yaşında Dortmund’da oynadı.

Arda Güler sahaya çıktığında her şeyi yapıyor. Ne eksiği var. Ajax onu alır, onu oynatır ve 100 milyon dolara satar. Avrupa’da görüştüğüm herkesten aynısını duydum. Arda, belki Bayern Münih hariç, Bundesliga’daki her kulüpte 11’de oynar. Değeri 100 milyon Euro olur. Fenerbahçe’de neden oynatılmıyor bilmiyorum. Arda Güler benim için bir Fenerbahçe meselesi değil, bir milli mesele, o yüzden fikrimi paylaşıyorum.” ifadelerini kullandı.

“Birçok kulüp Kerem’i izliyor”

Kerem Aktürkoğlu’nun devre arası için Atletico Madrid’le anlaştığı yönündeki iddiaları yanıtlayan Erkut Söğüt, ”Bu dedikodular çıkıyor. Ama gerçek değil. Öyle bir şey yok. Olsan bile kulüpler kendileri açıklama yaparlar. Zaten şu anda Kerem’in bir başka takımla anlaşması hukukî olarak mümkün değil. Bir çok kulüp Kerem’i izliyor. Milli takımda da oynuyor. Atletico veya bir başka kulüp şeklinde isim veremem; ama Galatasaray ve Türk milli takımında oynayan bir futbolcuyu pek çok kulüp izler.

Kerem’in performansıyla ilgili negatif yorumlar da pozitif yorumlar da olabilir. Bu her futbolcu için geçerlidir. Kerem Aktürkoğlu’nun Galatasaray tarafından sözleşmesinin uzatılmasına dair, yazılı bir görüşme talebi almadık. Bu işler resmî olunca konuşulur. Şu anda kadar bize Galatasaray’dan bu yönde bir çağrı gelmedi. Bir şey konuşulmadı. Biz şu anda beklemedeyiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir